Strona Główna

"METALIX" powstał w 1995 roku. Jest firmą prywatną, mającą swoją siedzibę w mieście Zawierciu. W pierwszych latach swej działalności funkcjonowała jako zakład rzemieślniczy.


Specjalizujemy się w obróbce różnego rodzaju elementów metalowych np.: toczonych, frezowanych, szlifowanych, itp. Posiadamy fachowe doświadczenie w zakresie obróbki skrawaniem. Zakład ma odpowiednie oprzyrządowanie kontrolno-pomiarowe oraz wsparcie doświadczonej kadry inżynierskiej. Staramy się, aby nasza oferta przy wysokiej jakości wykonania była równocześnie konkurencyjna na rynku. Na życzenie klienta projektujemy detale i zespoły oraz tworzymy nowe rozwiązania wg. koncepcji klienta. Profil i jakość obrabiarek oraz wykwalifikowana załoga umożliwiają nam wykonywanie dokładnych detali.

Pragniemy być najlepszym partnerem dla Państwa, dlatego stale rozszerzamy wachlarz naszych możliwości technologiczno-produkcyjnych poprzez poszerzanie naszej kooperacji z najlepszymi firmami.Kadrę pracowniczą stanowią wysoko wykwalifikowani pracownicy, posiadający wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę z zakresu obróbki mechanicznej. Dysponujemy bogatym parkiem maszynowym i magazynem narzędziowym, dzięki którym jesteśmy w stanie zrealizować każde Państwa zamówienie. Park maszynowy został tak skompletowany, aby umożliwić przeprowadzenie pełnego procesu technologicznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza firma wykonuje produkt gotowy, co skraca czas realizacji zamówienia do minimum. Posiadamy także bogato wyposażony magazyn materiałowy, co gwarantuje natychmiastowy dostęp do surowców niezbędnych do produkcji. W ramach stosowanych technologii wykorzystujemy materiały atestowane, sprowadzane od uznanych na rynku producentów.

Współpracujemy z wieloma renomowanymi firmami działającymi w branży: mechanicznej, telekomunikacyjnej, budowlanej, transportowej, wodno – kanalizacyjnej, przemysłu maszyn górniczych węgla kamiennego i brunatnego, urządzeń i maszyn dla surowców mineralnych, przemysłu maszyn rolniczych, chemicznej, hutnictwa i energetyki , przemysłu stoczniowego i innych.

Współpracujemy z wieloma firmami z: Niemiec, Norwegii, Danii, Holandii, Finlandii i USA. Zajmujemy się również importem z Chin: odlewów, maszyn i innych.

Utrzymanie pozycji rynkowej firmy w warunkach konkurencyjnego otoczenia wymaga od nas ciągłego doskonalenia produktów i usług jak również zapewnienia ich jakości na poziomie satysfakcjonującym naszych klientów.Cel ten osiągamy poprzez:
  • właściwe rozpoznanie potrzeb klientów;
  • spełnienie rozpoznanych potrzeb klientów;
  • ciągły rozwój przez uruchamianie produkcji nowych wyrobów;
  • modernizowanie dotychczas produkowanych wyrobów;
  • doskonalenie technologii i Systemu Jakości.


Oczekujemy propozycji współpracy także w zakresie kooperacji zarówno od dużych firm jak i indywidualnych klientów.

Podejmując współpracę z nami macie Państwo zagwarantowaną wysoką jakość wyrobów, terminowość i umiarkowane ceny.